444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz

" Kargo Dünyasından Haberler 


Barq, yeni elektrikli Scooterı olan Rena Max'ın prototipini geliştirdi.
Barq, yeni elektrikli Scooterı olan Rena Max'ın prototipini geliştirdi.

Elektrikli mobilite çözümleri sağlayıcısı Barq, restoran devi Americana ve dağıtım platformu Jahez ile işbirliği içinde son kilometre teslimatı için bir prototip elektrikli scooter olan Rena Max geliştirdi.

Mühendislik firması Callum tarafından tasarlanan Rena Max, değiştirilebilir pil teknolojisine, 5,6Kwh lityum ünitesinden şarj başına 150 km'ye kadar menzile ve 9KW elektrik motorundan 97km/sa azami hıza sahiptir. Ayrıca geri vites, çoklu sürüş modları ve entegre 8 inç dokunmatik ekrana sahiptir.

Ek olarak, Rena Max, sıcaklık kontrolü yoluyla teslimatların kalitesini artırmak için pil soğutma, Nesnelerin İnterneti (IoT) tam entegre yazılımın yanı sıra özel yapım depolama ve teslimat alanları içerir. Yalıtımlı üst kutu, gıda için güvenli bir astar, yapılandırılabilir raflar ve entegre bir termometre içerir. Elektronik olarak kontrol edilen kilitleme sistemi, ek güvenlik için kutunun her açılıp kapanmasını kaydeder ve izler.

Kullanılabilirliği artırmak için sürücü geri bildirimini kullanan Rena Max, konfor için geliştirilmiş bir sürücü konumuna, uzun süreli kullanım sırasında ısıyı azaltmak için özel dokulu bir koltuğa, USB bağlantısına ve LED gündüz farlarına sahiptir.

Rena Max, son kilometre teslimat pazarında verimsiz maliyetler ve düşük üretkenlik ile mücadele etmek için geliştirildi. Üretim 2022'nin sonlarında başlayacak ve Barq, 2025 yılına kadar BAE, Suudi Arabistan ve Mısır'da dağıtım için 50.000 adet üretmeyi planlıyor. Kuryeler, Rena Max'i teslimat platformları ve kiralama şirketleri aracılığıyla aylık abonelik karşılığında kiralayabilecek.

Barq CEO'su ve kurucusu Abdallah Abu Sheikh, "Hafif mobilite fırsatı küresel olarak çok büyük, ancak Orta Doğu ve Afrika için özel olarak üretilmiş araçlarla ilk hamleleri yapmak istiyoruz ve en iyi zihinleri bir araya getirdik. yap. Rena Max, sayısız binici deneyimini ve isteğe bağlı platformlardan gelen çok sayıda veriyi analiz etmenin bir ürünüdür.

Scooter, kullanıcı deneyimine ve operasyonel verimliliğe eşi görülmemiş bir odaklanma ile amaca yöneliktir. Bu yeni bisiklet, yalnızca bir sürücünün günlük işini iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda teslimatın kalitesini de iyileştirecek. Pil değiştirme yoluyla arıza süresini neredeyse ortadan kaldırmak, sürücülerin ve platformların şarj etmek için değerli zaman kaybetmeden sürdürülebilirlik hedeflerini karşılayabilmesi anlamına geliyor.”

Callum'un kurucusu Ian Callum şunları ekledi: “Modern, basit ve işlevsel Barq'ın Rena Max'i yarının teslimat zorluklarını çözmek için tasarlandı. Callum, çalışan sürücünün zorlu ortamını ve taleplerini dikkate alarak her işlevsel yönü düşündü. İç lastiksiz lastiklerden delinmeleri en aza indirmeye, maksimum menzili artırmak ve sürüşten zevk almak için hafif, duyarlı bir mimariye kadar.”

Kaynak: ParcelandPortalTech. - 30.03.2022

Barq, yeni elektrikli Scooterı olan Rena Max'ın prototipini geliştirdi.

Barq, yeni elektrikli Scooterı olan 
Rena Max'ın prototipini geliştirdi. 

Ukrayna'da Kargo Gönderilerinde Artış Kaydedildi!

Ukrayna'da Kargo Gönderilerinde  
Artış Kaydedildi! 

SkyDrive ve Suzuki’den Uçan Otomobil İş Birliği

SkyDrive ve Suzuki’den  
Uçan Otomobil İş Birliği 

Amazon’un Türkiye’de ilk lojistik üssü Sonbaharda hizmete giriyor

Amazon’un Türkiye’de ilk lojistik  
üssü Sonbaharda hizmete giriyor