444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz Kargo Dünyasından Haberler 


Cep telefonunu POS’a çeviren teknoloji kargo sektöründe
Cep telefonunu POS’a çeviren teknoloji kargo sektöründe

Mastercard Hızlı Büyüyen Avrupa Pazarları Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, "Türkiye’de şehir içi toplu taşımadan, kapıda ödemelere kadar birçok farklı sektörde büyük iş birlikleri hayata geçirdik" dedi

İSTANBUL (AA) - Mastercard platformunun Kargo Firması uygulamasına entegrasyonu sayesinde kargo çalışanlarının akıllı telefonları POS cihazına dönüşüyor, temassız ödemeler Akbank ödeme altyapısı aracılığı ile gerçekleşiyor.

Mastercard açıklamasına göre, kargo sektöründe bir ilk olma özelliği ile öne çıkan proje için ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard, dijital ödemeler dünyasında fark yaratan Akbank ve bir Kargo Firması iş birliği yaptı.

Proje ile birlikte Mastercard platformu entegrasyonu ve banka partneri Akbank iş birliği ile Kargo Firması çalışanlarının NFC özellikli ve Android tabanlı mobil cihazları POS’a çevriliyor. Kargo Firması müşterileri temassız veya mobil NFC yöntemlerini kullanarak kargo ücretini hızlı ve güvenli şekilde kapıda ödeyebiliyor.

Mastercard’ın geliştirdiği bu yeni platforma entegre olacak tüm firmalar, çalışanlarının mobil cihazlarla ödeme kabul edebilmesini sağlayacak. Örneğin; perakende, teknoloji ya da giyim alanında faaliyet gösteren bir mağaza, tezgahtarlarını bu teknoloji ile donatarak kasa kuyruklarına son verebilecek ya da evlere servis veren restoranlar hem masada hem serviste yine çalışanlarının cihazlarından ödeme alabilecekler. Mastercard Türkiye’nin geliştirerek pazara sunduğu bu ürün, Türkiye’den dünyaya ihraç olacak global bir teknoloji olma yolunda ilerliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mastercard Hızlı Büyüyen Avrupa Pazarları Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, dijital ödemeler alanında geliştirdikleri yeni teknolojilerle hayatı kolaylaştırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

'Pandemiyle birlikte her alanda dijital işlemlere yönelik talebin arttığı bir dönem yaşıyoruz. Bu talebi ve yakın gelecekte oluşabilecek tüketici ihtiyaçlarını da gözeterek ticari işletmeler ve bankalar arasında köprü görevi görecek yeni bir Mastercard platformu kurduk. Bu platform sayesinde çalışanların telefonundaki kuruma ait iş süreci takip uygulamalarını, ödeme kabul uygulamasına dönüştürmek mümkün. Bu platform ve son dönemde pazara sürdüğümüz Anında Dijital Kredi gibi diğer inovatif ürünlerimizle yakın gelecekte vazgeçilmez olacak açık bankacılığın ilk adımlarını Türkiye’de atmaya başladık.

Bizim ana hedefimiz nakdin baskın olduğu ödeme noktalarını dönüştürerek dijital ödemelerin erişimini artırmak. Dijital ödemeleri her mobil bağlantılı cihazla, her yerde, herkes tarafından yapılabilir hale getirmek. Bu yolda Türkiye’de şehir içi toplu taşımadan, kapıda ödemelere kadar birçok farklı sektörde büyük iş birlikleri hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de etki alanımızı genişletmeye devam edeceğiz.'

Kaynak: AA 24.11.2021

Elon Musk SpaceX ile Kargo Taşımaya Hazırlanıyor

Elon Musk SpaceX ile 
Kargo Taşımaya Hazırlanıyor 

Küresel ticaretin anahtarı lojistikte

Küresel Ticaretin  
Anahtarı Lojistikte 

Togg, CES 2022’de blok zinciri anlaşmasına imza attı

Togg, CES 2022’de blok 
zinciri anlaşmasına imza attı 

İstanbul Havalimanı'nda Transfer Kargolarında Hırsızlık

İstanbul Havalimanı'nda  
  Transfer Kargolarında Hırsızlık