444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz Kargo Dünyasından Haberler 


Kargo kutularını çöpe atmayın
Dünyanın en Büyük Kargo Uçağı, Antanov An-225 İstanbul'da

Dünyanın en büyük kargo uçağı İstanbul Havalimanı'na indi. Uzunluğu 84, kanat açıklığı 88 metre olan Antanov An-225 tipi Ukrayna yapımı 6 motorlu uçak sadece bir adet üretildi.

Geçen hafta dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380'nin iniş yaptığı İstanbul Havalimanı bu kez dünyanın en büyük kargo uçağı Antonov An225'i ağırlıyor.

Türkçe karşılığı 'Hayal' olan An-225 tipi kargo uçağı 'Mriya', yakıt ikmali için saat 12.00'da İstanbul Havalimanı'na indi.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'den ekim ayının başında kalkış yapan An225, 5 Ekim'e kadar sürecek ticari uçuşunun ilk durağı olan Kazakistan'ın Almatı şehrine, oradan ise Çin'in Tianjin şehrine uçtu.

Tianjin'den Almatı'ye geri dönen uçak, buradan kalkış yaparak bugün yakıt ikmali için İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı. PCR testi taşıyan uçak yaklaşık iki saat İstanbul Havalimanı'nda kaldıktan sonra, önce Avusturya'nın Linz şehrine ardından da tekrar Kiev'e gitmek üzere havalandı.

SADECE 1 ADET ÜRETİLDİ
Kargo taşımacılığında kullanılan bu uçaktan bugüne kadar sadece 1 adet üretildi. Şu anda Ukraynalı Antonov tarafından işletilen uçak, büyük boyutta ve ağırlıktaki yüklerin taşınmasında kullanılıyor.

15.10.2021- 12:00

Elon Musk SpaceX ile Kargo Taşımaya Hazırlanıyor

Elon Musk SpaceX ile 
Kargo Taşımaya Hazırlanıyor 

Küresel ticaretin anahtarı lojistikte

Küresel Ticaretin  
Anahtarı Lojistikte 

Togg, CES 2022’de blok zinciri anlaşmasına imza attı

Togg, CES 2022’de blok 
zinciri anlaşmasına imza attı 

Kargo kutularını çöpe atmadan önce iki kere düşünün

Kargo kutularını çöpe  
  atmadan önce iki kere düşünün