444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz Kargo Dünyasından Haberler 


Kargo kutularını çöpe atmayın
Kargo kutularını çöpe atmadan önce iki kere düşünün

Çöpe attığımız kargo paketleri, ATM ve kredi kartı fişleri gibi dokümanlarda, pek çok kişisel bilgimiz yer alıyor. Bu bilgilerin siber saldırganların eline geçmesi riskli durumlar ortaya çıkarıyor.

Bu konuda ortaya çıkabilecek tehditler gerçekten düşünülenden çok daha fazla ve tehlikeli olabilir. Kimlik hırsızlığı akla gelebilecek ilk tehlikelerden biri olabileceği gibi siber saldırganların eline verilebilecek yapbozun bir parçası daha sonrasında ise sosyal mühendisliğe dönüşecek çok ciddi bir saldırının temelini oluşturabilir.

Bunu kısa bir örnek ile açıklamak gerekirse, internet servis sağlayıcılarının kullanıcılarına gönderdiği bir veya birkaç faturayı bulmuş olan siber saldırgan, buradaki bilgileri kullanarak kullanıcıları sanki hizmet aldıkları internet servis sağlayıcıdan arayan bir uzman gibi kendini tanıtabilir. Ele geçirdiği bilgileri kullanarak kullanıcıları kolaylıkla ikna edebilir ve bunun sonucunda, kullanıcıyı bir güncelleme veya güvenlik gereksinimi için bilgisayarına zararlı bir yazılım yüklemeye yönlendirebilir. Bu gibi saldırılar bireysel seviyede olabileceği gibi kurumsal seviyede de maalesef gerçekleşmekte. Kurumsal olarak da örneklendirecek olursak, bir tedarikçiye ait fatura veya kopyası ele geçirildiğinde, müşteri tedarikçi tarafından aranıyormuş süsü verilerek ödeme için farklı hesap numaralarına yönlendirilebilir.

Bilişim suçlarının arttığı günümüzde, attığımız çöplere bile dikkat etmemiz gerekiyor. en basitinden paketlerinin üzerinde kişisel bilgilerinizin olduğu kısımları imha etmeniz sağlıklı olacaktır.

Last updated 3 mins ago

Elon Musk SpaceX ile Kargo Taşımaya Hazırlanıyor

Elon Musk SpaceX ile 
Kargo Taşımaya Hazırlanıyor 

Küresel ticaretin anahtarı lojistikte

Küresel Ticaretin  
Anahtarı Lojistikte 

Togg, CES 2022’de blok zinciri anlaşmasına imza attı

Togg, CES 2022’de blok 
zinciri anlaşmasına imza attı 

Norveç'te elektrikli kargo gemisi inşa edildi

Norveç'te elektrikli  
  kargo gemisi inşa edildi