444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz

" Kargo Dünyasından Haberler 


Magway Projesi 750K Euro Finansman Arayışında
Magway Projesi 750K Euro Finansman Arayışında

Sıfır emisyonlu paket dağıtım sistemi Magway, İngiliz yatırım kitle fonlaması platformu Crowdcube ile 750.000 £ (1.000.000 ABD Doları) toplamak için son bağış toplama turunu başlattı.

Yatırım, büyümeyi hızlandırmayı, şirketin teknolojisini ölçeklendirmeyi ve ek yetenekleri işe almayı amaçlıyor.

Son 12 ayda, Magway ekibi yatay yolunun sürekli gelişimine odaklandı. Hizmetlerini havacılık ve sağlık gibi daha fazla sektöre açmak için, ilk anahtarlı ve dikey raylarını da İngiltere'nin Wembley kentindeki test tesisinde devreye aldı. Ayrıca, performans verilerinin yakalanması, şirketin ticari kullanım için sistemin daha da geliştirilebileceği yolları belirlemesine yardımcı olmak için tasarlandı. Gelecekte planlanan projeler arasında modüler tak ve çalıştır bölümleri, dijital ikizler, ekstra özerklik ve robotik entegrasyon yer alıyor.

Magway sistemi, manyetik dalgalar kullanarak borular aracılığıyla yükü hızlı bir şekilde taşımak için elektrikle çalışan lineer motor ve kontrol teknolojisini kullanır. 1m çapındaki yer altı veya yer üstü hizmet borularından oluşan bir ağ üzerinden çalışan Magway sistemi, kuruluşların dağıtım araçlarına ve sürücülerine olan bağımlılığı azaltırken dağıtım merkezleri arasında mal taşımasına olanak tanır. Bu, işletmelerin ve kamu sektörü kuruluşlarının yolları daha güvenli hale getirmesine, karbonu ve tıkanıklığı ortadan kaldırmasına, teslimatların güvenilirliğini iyileştirmesine ve net sıfır hedeflerine ulaşmak için kirliliği azaltmasına yardımcı olur. Zamanla sistem, şehir içi merkezleri, bölgesel merkezleri birbirine bağlamak için konuşlandırılabilir ve hatta uluslararası sınırlar ile deniz yatağı ve uzak kırsal alanlar gibi zorlu araziler arasında yük taşımak için kullanılabilir.

Magway, ulaşım çözümlerinin karbondan arındırılmasına ilişkin kamu politikasının gündemde yoğun bir şekilde yer aldığı Kasım ayında COP26'da teknolojisini sergiledi. Şirket, karayolu taşımacılığının İngiltere'nin CO 2 emisyonlarının %27'sini oluşturduğuna ve dağıtım araçlarının bu emisyonların %35'ini temsil eden en hızlı büyüyen alt segment olduğuna dikkat çekti.

Magway'in yönetim kurulu başkanı John Hughes, “İklim değişikliğiyle başarılı bir şekilde mücadele edeceksek, daha yeşil ve daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olmak isteyen benzer düşünen insanlardan oluşan bir hareket inşa etmeye devam etmeliyiz. Bu nedenle, şimdi size Crowdcube ile görevimizde bize katılma fırsatı sunuyoruz. Magway'in ilk piyasaya sürülmesinden bu yana dört yıl sonra, paket teslimatında devrim yaratma vizyonumuz artık bir gerçek. Bu yatırım turu, büyümemizin bir sonraki aşamasını güçlendirecek ve ticari genişlemeyi hızlandıracaktır. En başından beri bizi destekleyenlere ve malları teslim ederken iklim değişikliğiyle mücadele görevimizde bize katılanlara çok müteşekkiriz. Yeşil bir yatırımcı olmak istiyorsanız ve teslimatları ve e-ticaret endüstrilerini alt üst edecek hızla büyüyen bir işi desteklemek istiyorsanız, o zaman şimdi şansınız var."

Magway'in kurucu ortağı ve teknik direktörü Rupert Cruise, “Magway, lineer ve motor kontrol teknolojisi sayesinde mümkün olanın yeni sınırlarını zorluyor” dedi. “Net sıfıra ulaşmak, teknolojik hırs ve yenilikçi düşünce gerektirir. Ekibimiz, gerçek zamanlı veri toplamaya dayalı hat performansının sürekli iyileştirilmesinden taşıma tasarımı ve 3D modellemeye kadar her gün Magway'in gelişimini hızlandırmak ve potansiyelini genişletmek için atılımlar yapıyor.”

Magway'in kurucu ortağı ve ticari direktörü Phill Davies, “Teknolojimiz etkileyici olsa da, Magway'in kalbinde insanlar oturuyor. Özümüzde, Formula 1, Amazon, Apple, Jaguar Land Rover ve havacılık dahil olmak üzere son teknoloji işletmelerden ve sektörlerden çeşitli deneyimler getiren yenilikçilerden oluşan bir ekibiz. Magway, kendisini bir fikirden yola çıkarak, artık malların teslim edilme biçiminde devrim yaratmaya hazır, insan liderliğindeki, sürdürülebilir bir iş haline getirdi. Tutkulu ve kararlı bir ekibiz ve sürdürülebilir ve verimli teslimatlar sağlamaya odaklanarak 2022'ye kadar çalışan sayımızı tekrar ikiye katlamaya hazırlanıyoruz."

Kaynak: parcelandpostaltechnology - 24.02.2022

Magway Projesi 750K Euro Finansman Arayışında

Magway Projesi 750K  
Euro Finansman Arayışında 

Ford E-Transit, Euro NCAP tarafından 'Altın ödüle' layık görüldü

Ford E-Transit, Euro NCAP  
'Altın ödüle' layık görüldü 

Atatürk Havalimanına Son Kargo uçuşu yapıldı

Atatürk Havalimanına  
Son Kargo uçuşu yapıldı  

Bulgaristan’ın İlk Elektrikli Minibüsü Türk Markası Karsan’dan

Bulgaristan’ın İlk  
Elektrikli Minibüsü Karsan’dan