444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz Kargo Dünyasından Haberler 


Starship Technologies'den, Otonom Dağıtım Robotları Yatırımı
Starship Technologies'den, Otonom Dağıtım Robotları Yatırımı

Starship Technologies, otonom teslimat robotları filosunu genişletmek için Avrupa Birliği'nin finansman kolu olan Avrupa Yatırım Bankası'ndan (EIB) 50 milyon Euro (57 milyon ABD Doları) aldı.

2017 yılında piyasaya sürülen ve San Francisco merkezli Starship, şu anda 2,5 milyondan fazla ticari teslimat gerçekleştirdi ve dünya çapında 3.000.000 milden fazla yol kat etti. Son iki yılda Starship, teslimat sürücülerinin yetersiz kaldığı ve insanların daha az hareket etmek istediği ve genellikle insanlarla daha az temas kurmak istediği bir zamanda şirketlerin müşterilere yemek siparişleri almasına yardımcı oluyor. Örneğin, şirketin Birleşik Krallık'taki Milton Keynes servisi, Covid-19 salgını sırasında yüz binlerce teslimat gördü ve Starship, Tesco, Coop ve Budgens gibi bazı önemli ortaklarla anlaşma imzaladı.

Starship CEO'su Alastair Westgarth'a göre şirket, market teslimatlarının önümüzdeki yıl ile 18 ay arasında işinin büyük bir bölümünü kaplayacağına inanıyor: “Bisiklet, scooter veya araba kullanan herkes gibi teslimat yapabiliriz, ancak daha ucuzuz ve robotlarımız her yıl ucuzluyor.”

Ortalama pil ömrü 18 saattir ve tipik bir robot günde yaklaşık 40 km yol kat edebilir. Şirket artık filosunu Seviye 4 otonom bir sistem olarak işletiyor, yani insanlar bir operasyon merkezinde sorunlar için izliyor ve bir araç kendisini beklenmedik bir durumda bulursa devralabilir, ancak bu varsayılan değil.

AYB'den sağlanan fon, hem emisyonları azaltmak hem de yollardaki trafiği azaltmak için daha sürdürülebilir ulaşım biçimlerini teşvik etme hedeflerini ve dijital ekonomideki duruşunu ilerletmek için teknoloji girişimlerini destekleme konusundaki uzun vadeli hedefini destekliyor.

EIB Başkan Yardımcısı Thomas Östros yaptığı açıklamada, "Her şekil ve büyüklükteki elektrikli araçlar geleceğimizin bir parçası olacak ve sürdürülebilir ulaşım bulmacasının önemli bir parçası olabilir" dedi. "Starship'in teslimat robotları şimdiden değerlerini kanıtlıyor ve teknolojilerini geliştirmeye ve üretimlerini büyütmeye devam edebilmeleri için şirketi desteklemekten mutluluk duyuyoruz."

Kaynak: Parcelandpostaltechnology- 26.01.2022

Starship Technologies'den, Otonom Dağıtım Robotları Yatırımı

Starship Technologies'den,  
Dağıtım Robotları Yatırımı 

Elon Musk SpaceX ile Kargo Taşımaya Hazırlanıyor

Elon Musk SpaceX ile 
Kargo Taşımaya Hazırlanıyor 

Küresel ticaretin anahtarı lojistikte

Küresel Ticaretin  
Anahtarı Lojistikte 

Togg, CES 2022’de blok zinciri anlaşmasına imza attı

Togg, CES 2022’de blok 
zinciri anlaşmasına imza attı