444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz Kargo Dünyasından Haberler 


StreetDrone, Wilko markalı otonom teslimat aracını tanıttı
StreetDrone, Wilko markalı otonom teslimat aracını tanıttı

Otonom teknoloji girişimi StreetDrone, perakendecinin geçen yaz yaptığı bir yatırımın ardından Wilko markalı Pix-E dağıtım aracının bir önizlemesini sağladı.

Pix-e, Seviye 4 otonom operasyonlar yapabilen küçük bir elektrikli dağıtım aracıdır. Yalnızca ilgili uygulama teknolojisini kullanan perakendeci ve müşteri tarafından açılabilen sekiz güvenli dolaba sahiptir. 2023 yılında İngiltere'de hizmete girmesi hedefleniyor.

StreetDrone'a göre, 2030 yılına kadar eve teslimatlar ikiye katlanacak, bu da Pix-E gibi elektrikli sürücüsüz teknolojinin her yıl İngiltere yollarından alışverişe ayrılmış iki milyara kadar araba yolculuğunu kaldırma potansiyeline sahip olduğu anlamına geliyor. Bu , 7.000.000 ton CO2 emisyonu tasarrufu sağlarken perakendecilere yakında çıkacak Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu mevzuatına uyum sağlamak için ambalajsız teslimatlar sağlar.

Wilko CEO'su Jerome Saint-Marc, “Bu teknoloji türü, küçük bağımsızların eve teslimat maliyetini azaltarak ve topluluklara mahalle mağazalarına erişmeleri için daha fazla yol sunarak büyük çevrimiçi perakendeciler ile eşit bir oyun alanında rekabet etmelerini sağlayacak. Ancak kritik olarak, kapıya teslimat hacmi arttıkça, herkesin mahallelerimizi azaltan değil iyileştiren çözümler tasarlaması gerekir. Bu nedenle, Pix-E'nin sunduğu heyecan verici olasılıkları keşfetmek ve test etmek için StreetDrone'a yatırım yaptıklarını” söyledi.

Kaynak: Parcelandpostaltechnology- 03.02.2022

StreetDrone, Wilko markalı otonom teslimat aracını tanıttı

StreetDrone, Wilko markalı  
otonom teslimat aracını tanıttı 

Starship Technologies'den, Otonom Dağıtım Robotları Yatırımı

Starship Technologies'den,  
Dağıtım Robotları Yatırımı 

Elon Musk SpaceX ile Kargo Taşımaya Hazırlanıyor

Elon Musk SpaceX ile 
Kargo Taşımaya Hazırlanıyor 

Küresel ticaretin anahtarı lojistikte

Küresel Ticaretin  
Anahtarı Lojistikte