444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz

" Kargo Dünyasından Haberler 


Toyota Avrupa’da Hidrojenli Mobilite Çalışmalarını Hızlandırıyor
Toyota Avrupa’da Hidrojenli Mobilite Çalışmalarını Hızlandırıyor

Toyota, çevreci hidrojen teknolojisini desteklemek ve ileriye taşımak adına çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bu kapsamda Toyota, Air Liquide ve CaetanoBus ile entegre hidrojen çözümleri geliştirmek amacıyla mutabakat imzaladı.

Bu anlaşma, hem hafif hem de ağır ticari araçlarda hidrojen kullanımını hızlandırmak için altyapı geliştirme çalışmalarını ve yeni araç filolarını içeriyor. Üç şirketin imzaladığı iş birliği, taşımacılığın karbondan arındırılmasına katkı sağlama ve çoklu mobilite çözümleri sunma amacını yansıtıyor

Anlaşma ile üç şirket, hidrojen mobilitesinin tüm değer zincirini ele alarak tamamlayıcı uzmanlıklarını da ortaya koyacak. Bu değer zincirinde; yenilenebilir veya düşük karbonlu hidrojen üretimi, hidrojenin dağıtımı, hidrojenin dolum altyapısı ve farklı araç segmentlerinde hidrojenin yaygınlaşması gibi birçok unsur yer alacak. Bunlar, hidrojen teknolojisinin otobüsler, hafif ticari araçlar ve otomobillere entegrasyonunu içerecek.

Toyota hidrojen mobilitesindeki ana oyuncularla birlikte kurduğu iş birliği sayesinde ortak fırsatları keşfedecek, talebi artıracak ve diğer mobilite uygulamaları için hidrojen erişimini kolaylaştıracak çözümler sunacak. Bu çalışmalarla birlikte Avrupa genelinde yeni hidrojen ekosistemlerinin ortaya çıkmasına katkıda da bulunulacak. Bu yeni girişim, aynı zamanda Avrupa hükümetlerinin yeni hidrojen teknolojilerine hazır olması ve CO2 emisyonlarını azaltmak adına önemli bir adımı da temsil ediyor.

Toyota, bu iş birliği sayesinde hidrojen ve hidrojen altyapısı maliyetlerinin kademeli olarak düşerken aynı zamanda mobilite alanında yeni fırsatlar yaratacağının da altını çizdi.

Kaynak: Lojiport - 21.05.2022

Toyota Avrupa’da Hidrojenli Mobilite Çalışmalarını Hızlandırıyor

Toyota Avrupa’da Hidrojenli 
Mobilite Çalışmalarını Hızlandırıyor 

Tamamen Elektrikli Citroen E-C4 Sonbahar'da Türkiye'de

Tamamen Elektrikli Citroen  
E-C4 Sonbahar'da Türkiye'de  

JD'den, Karantina Altındaki Şanghay'a Yardım için 100 Otonom Teslimat Aracı

JD'den, Karantina Altındaki Şanghay'a  
Yardım için 100 Otonom Teslimat Aracı 

Audi E-Tron Yılın Performans Otomobili Seçildi

Audi E-Tron Yılın  
Performans Otomobili Seçildi