444 5 359

 Haberler

Fly Kargo Taşımacılık, Dağıtım ve Lojistik Hizmetleri

"Alışkanlıkları Değiştiriyoruz

" Kargo Dünyasından Haberler 


Ukrayna'da Kargo Gönderilerinde Artış Kaydedildi
Ukrayna'da Kargo Gönderilerinde Artış Kaydedildi

Ukraynalı posta ve kurye şirketi Nova Poshta, Rusya ile savaşın dördüncü haftasında ülkedeki çevrimiçi siparişlerin sayısının arttığını tespit etti.

Ukraynalılar tarafından sipariş edilen en popüler mal kategorileri arasında giyim, ayakkabı, otomotiv ürünleri ve yedek parçaları, tıbbi malzemeler (ilaçlar dahil), gıda, kozmetik ve evcil hayvan ürünleri yer aldı.

İstilanın başlangıcında, Nova Poshta'dan geçen parsellerin hacmi işgal öncesine göre 20 kat daha azdı. Rus işgalinden önce şirket, her gün %70'i çevrimiçi mağaza siparişleri olan bir milyon gönderi teslim etti. Ancak savaşın ilk haftasında müşteriler günde ortalama 50.000 koli gönderdi – savaş öncesi günlük koli hacminin %5'i. Nova Poshta şu anda iki milyona kadar eşyayı elinde bulunduruyor.

Ukraynalı çevrimiçi işletmelerin hızla toparlanmasına yardımcı olmak için Nova Poshta, faaliyette olan en büyük çevrimiçi mağazaların bir listesini yayınladı. Şu anda listede ilaçlardan otomobil parçalarına kadar her şeyi sunan 200'den fazla mağaza var.

Nova Poshta'nın araştırma başkanı Sergey Kravchenko, "Savaşın ikinci haftasında günde ortalama 100.000-125.000 paket taşındıysa, 21 Mart'tan bu yana %60'ı çevrimiçi sipariş olmak üzere 350.000 gönderi kaydettik. . Ukraynalılar internet üzerinden günde 200.000 ürün sipariş etti. Bu, savaş öncesi döneme göre hala beş kat daha az, ancak çevrimiçi satın alma sayısında istikrarlı bir artış var.”

Kaynak: ParcelandPortalTech. - 23.03.2022

Ukrayna'da Kargo Gönderilerinde Artış Kaydedildi!

Ukrayna'da Kargo Gönderilerinde  
Artış Kaydedildi! 

SkyDrive ve Suzuki’den Uçan Otomobil İş Birliği

SkyDrive ve Suzuki’den  
Uçan Otomobil İş Birliği 

Amazon’un Türkiye’de ilk lojistik üssü Sonbaharda hizmete giriyor

Amazon’un Türkiye’de ilk lojistik  
üssü Sonbaharda hizmete giriyor 

China-Europa Lojistik Koridoru için B Planı Türkiye

China-Europa Lojistik 
Koridoru için B Planı Türkiye